Асоціація з міжнародних питань розпочала новий проєкт «Підвищення якості навчання молодих журналістів в Україні», який здійснюється за фінансової підтримки Програми трансформаційної співпраці МЗС Чехії.

Цільовою авдиторією проєкту є викладачі факультетів та кафедр журналістики українських університетів та студенти-журналісти, а це в свою чергу підвищить рівень якості регіональної журналістики в Україні.

Проєкт передбачає два навчальні курси для викладачів, які в свою чергу поділяться знаннями та досвідом зі своїми студентами. Також реалізацію навчального онлайн-курсу для студентів, який буде спрямований на роботу з кадастрами та реєстрами, візуалізацією даних тощо.

Відбудеться й освітня поїздка до Чехії для викладачів, під час якої вони матимуть можливість зустрітися з чеськими журналістами, відвідати редакції чеських медіа.

Учасники попередніх проєктів АМО підкреслюють, що участь у навчальних семінарах та курсах дає можливість більш якісно готувати студентів до журналістської практики а також готувати навчальні курси та теми:

«Студенти цікавляться сучасними тенденціями, вимогами інформаційного ринку, сучасними технологіями та інструментарієм медіа. Але відповісти на всі запитання та задовольнити їхній запит в знаннях стало реально  після безперервного навчання на курсах АМО. Фактчекінг, дата-журналістика, візуалізація даних, сучасні тренди журналістських розслідувань, інформаційна безпека є актуальними напрямками та затребуваними студентами», – говорить Олена Мельникова-Курганова, доцентка кафедри соціальних комунікацій Маріупольського державного університету.

«Ключовим результатом співпраці є імплементація та інтегрування спеціальних навчальних курсів і тем, спрямованих на формування в майбутніх журналістів компетентностей з медіаграмотності, журналістики даних. Зокрема, розроблено робочі програми навчальних дисциплін «Інфомедійна грамотність», «Фактчекінг», «Верифікація інформації», включено їх у перелік вибіркових освітніх компонентів, у дисципліни журналістського фаху інтегровано змістові модулі чи окремі теми. Серед них: «Як розпізнати фейк», «Проблеми інфомедійної грамотності», «Основи критичного мислення», «Конфліктно-чутлива журналістика», «Інструменти фактчекінгу», «Медіакритичний аналіз текстів», «Джерела інформації. Робота з першоджерелами», «Факти і судження», «Патогенні тексти», «Маніпуляції в медіа», «Стійкість до дезінформації», «Декодування маніпулятивного контенту», «Цифрова безпека журналістів», «Фейки/ фотофейки/діпфейки», «Візуальна культура журналіста», «Мова ворожнечі в мас-медіа», «Конструктивна журналістика», «Дані з реєстрів та кадастрів у роботі журналіста-розслідувача», «Рецепція кіноконтенту: школи, жанри, інструменти» тощо. Розроблено програму підвищення кваліфікації «Інфомедійна грамотність» для педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів передвищої освіти та науково-педагогічних працівників, працівників професійної (професійно-технічної) освіти», – Олеся Мединська, доцентка кафедри журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.