Юлія Світлична 24 вересня 2017 року привітала робітників машинобудівної сфери з їх професійним святом та заявила: «Машинобудування – це ключова галузь економіки Харківщини. Саме золоті руки наших машинобудівників закладають основу промислової потужності і розвитку регіону». Також голова ХОДА додала: «Харківська промисловість демонструє ріст уже другий рік поспіль».

 

Тезис 1: «Машинобудування – це ключова галузь економіки Харківщини…»

Вердикт: Брехня

Машинобудування не є ключовою галуззю економіки регіону. Навіть у промисловості вона посідає не перше місце.

 Докази та аргументи:

Економіка сучасної держави підрозділяється на галузі. Вона включає виробничі галузі та види невиробничої діяльності.

Невиробнича діяльність – це сфера послуг. У неї входить народна освіта, культура та мистецтво, житлово-комунальне господарство, наука, громадські об’єднання та ін.

Виробнича діяльність – це сукупність виробництв та видів діяльності, результатом яких є матеріальний продукт. Тобто це промисловість, сільське господарство, транспорт та ін.

На сайті Головного управління статистикою Харківщини видно, що до розділу «Економічна діяльність» входять такі галузі як «Діяльність підприємств», «Внутрішня торгівля», «Капітальні інвестиції», «Сільське, лісове та рибне господарство», «Енергетика», «Промисловість», «Будівництво», «Транспорт», «Туризм» та «Навколишнє середовище».

Машинобудування – це галузь промисловості. У 2016 році сукупний обсяг реалізованої продукції становив 130 771 298 тис.грн. З нього машинобудування – лише 11% (13 777 032 тис.грн).

 

Тезис 2: «Харківська промисловість демонструє ріст уже другий рік поспіль».

Вердикт: Правда

Докази та аргументи:

Промисловість 2016 року збільшилась відносно 2015-го на 105,5%.

У січні-серпні 2017-го промисловість Харківщини збільшилась відносно такого ж періоду минулого року і становила 107,8%.

 

Автор: Алена Бендер

Редактор: Олександр Гороховський